CL05A475MO5LUN
Specifications
Specifications data
Property Nominal
Capacitance
Capacitance
Tolerance
Rated Vdc TCC Size Length Width Thickness
Value 4.7uF ±20% 16.0Vdc X5R 0402(unit:inch),
1005(unit:mm)
1.00±0.20mm 0.50±0.20mm 0.50±0.05mm